Kihnu Virve kodu saarel

Kihnu Virve vuristab oma palkidest maja kohta juttu nagu lind. Rahuloleva ja õnnelikuna räägib ta: „See maja on nii suurepärane, au ja kiitus selle tegijatele. Sellist õnne pole mul enne olnud. Vaatasin ehitustegevust algusest peale ja edastan maja tegijaile parimad edusoovid. Nad tegid head tööd.”

Kihnu Virve koos tütretütar Rainaga tuli majaostu sooviga Ritsusse 2009 aasta suvel. Pere ihkas ehitada palkmaja Kihnu saare loodusesse – rannaniitude ja männikute rüppe. Valikus jäi kaalule traditsioonilises stiilis palkmaja.

„Saime ettevõttes kõiges hästi kokkuleppele. Puit on soojem kui kivi. Just puitmaja ma tahtsingi , mitte karkassist vaid ehedat. Karkassmaja sees oleks tulnud mitmeid iluoperatsioone teha, aga ma pole rikas,” räägib Raina Kiviselg. „Palkmaja puhul on asjal jumet nii seest kui väljast. Projektiga oleme väga rahul. Tegime mõned muudatused, mida oli tootjaga kerge kokku leppida, ja mis kiirelt teostati. Ehitustööd said kiiresti valmis ja ehitusmehed olid väga toredad, sõbralikud ja töökad.”

Virve räägib, et talle meeldib kõik, mis tehti: „Alumistest ridadest alates! See maja on nagu kuningaloss. Mina elan teisel korrusel. Päeval on aknad lahti. Öiti seda ei saa, siis tulevad sääsed. Sügisel hakkab päikesepaiste läbi akende maja kütma, seda kevadeni. Küll on tore, et on selliseid targaks läinud inimesi, kes selliste asjade peale on osanud mõelda.”

Kihnu saare palkmaja noor perenaine soovis saada ilusat ja armast kodu. Tal oli huvi teha mõned viimistlustööd iseseisvalt - oma kätega. „Tahtsime kauakestvat lahendust. See maja on meie jaoks pikaajaline investeering. Tegime mitmed asjad oma jõududega. Näiteks õlitasime põranda. Selle töö eripäraga sealhulgas lihvimisega olen nüüd peensusteni kursis.”

„Palkmajas on väga soe,” saab Raina nüüd juba oma kogemuste põhjal rääkida. „ Kõik meie külalised tunnevad end siin hästi. Küsivad, kes selle maja tegi ja kuidas siin elada on.”

„Siin käib mul sageli palju rahvast – mul on palju sõpru. Kodu on väga-väga mõnus, suurepärane ja ilus – nii väline kui sisemine pool,” räägib Kihnu Virve korduvas ülivõrdes.

Vestlus toimus 15.07.2011