Ettevõttest

Ettevõtte tegevjuht: Elari Kivisoo
Töötajate arv: 80
Katusealune tootmispind: 10 000 ruutmeetrit

Põhitegevus: Ümar- ja nelikantpalkmajade projekteerimine, tootmine ja ehitus  Puitpaneelmajade projekteerimine, tootmine ja paigaldus
Kõrvaltegevus: Puidutööpinkide projekteerimine ja tootmine

Tehas ja palkmajade tootmine:
AS Ritsu on unikaalne palkmajatööstus sest tootmistehnoloogia ja -liinid on konstrueeritud meie firma inseneride poolt ning ehitatud Ritsu masinaehituse osakonnas. Tooted on saavutanud maailmaturul edu tänu kahe tööstuse sünergial põhinevale arendustegevusele. Suures osas CNC–tehnoloogial põhinev automaatne tootmisprotsess võimaldab saada eriti täpset tulemust kiirete tööoperatsioonide juures. Võimsus lubab tehases samal ajal toota erinevate seinaprofiilidega maju ning tänu sellele täita kiiresti tellimusi. Siinsed insenerid loovad palkmajadele lisandväärtust läbi kaasaegsete tehnoloogiliste rakenduste. Nii on meil võimalik pakkuda mitmeid innovatiivseid lahendusi, mida ei suuda isegi nimekamad palkmajatehased maailmas. Ümarpalkmajade tootmiseks on tehases käigus kaks tootmisliini. Nelikantpalk- ja freesprussmajade valmistamiseks kasutame nelja tootmisliini.  Alates 2010.aastast kohandasime ja sisustasime kaks tootmishalli vastavate seadmetega ja alustasime puitpaneelmajade tootmist. Puitpaneelmajade tootmine käib kolmel töölaual ja süsteemi kuulub ka automaatne saepink ja press ogaplaatfermide valmistamiseks.

Ekspordi osatähtsus kogukäibest on aastate lõikes püsinud 70 - 80 % piires.

Põhiturud:
Saksamaa, Norra, Suurbritannia, Hispaania, Jaapan, Iirimaa, Prantsusmaa, Soome, Itaalia, Aserbaidzaan, Rootsi, Austria, Šveits, Venemaa ja Eesti.                           Aastate jooksul on eksporditud 40 maailma riiki.

Sertifikaadid:

ISO 9001:2008 kvaliteedijuhtimise sertifikaat

FSC® tarneahela sertifikaat

Visuaalse puidu tugevussorteerimise sertifikaat

Passiivmaja konsultant

Kuuluvus:
Eesti Puitmajaliidu asutajaliige
Eesti Kaubandus-Tööstuskoja liige
Palkmajaliidu asutajaliige www.palkmajainfo.ee

Ajalugu:
Meie missiooniks on taastuva ressursi – puidu väärtustamine. Oma tegevust alustasime puidutöötlemisseadmete projekteerimisest ning valmistamisest kohaliku puidutööstuse vajaduste rahuldamiseks. Täna töötavad Ritsus toodetud masinad lisaks koduturule ka naaberriikides. Pidev tootmisbaasi arendamine on võimaldanud meil laiendada pakutavate toodete sortimenti, juurutada mitmeid innovatiivseid lahendusi palkmajade tootmisel ning pakkuda oma majadele järjest kõrgemat kvaliteeti. Jätkusuutlik mõtlemine ja pidev tootearendus käivad meie igapäevase töö juurde. Meie pingutusi on tunnustatud läbi aastakümnete erinevate tiitlitega.