Sulge korv

Lemmikukorv

 • Tühi korv
Tagasi korvi

Hinnapäringu vorm

maakond, linn, alev või küla

Palgi profiilid

 

Seinapalgi valikul tuleb lähtuda majaprojekti eripärast ja hoone tulevasest kasutusalast. Väiksemaid saunasid ja aiamaju võib ehitada õhemast freesprussist, aastaringselt kasutuses olevate hoonete ehituseks sobivad soojapidavamad paksemad palgid.

Ritsu pakub järgmisi palgiprofiile:

 

Majade tootmiseks kasutatav männipuit on eelnevalt kambriliselt kuivatatud.

Nelikantpalkidest elumajad valmistame tavaliselt 202 mm paksusest liimpalgist. Nelikantpalgist majade välisseinu on võimalik täiendavalt soojustada, sellisel juhul võib valida õhema palgiprofiili, näiteks 114 mm.

Ümarpalgist elumajad toodame enamasti 210 mm, 230 mm või 250 mm läbimõõduga männipuidust.

Suvila või saunamaja soovitame ehitada alates 114 mm paksusest nelikantpalgist või 170 mm, 190 mm läbimõõduga ümarpalgist.

Aiamajad on valmistatud 70 mm paksusest nelikantprussist.

 

NELIKANTPALGI PROFIIL
Ritsu nelikantpalkseinaga majad on ehitatud tunnustatud liimpalkprofiilide tootmistehnoloogia alusel toodetud männipalkidest. Nelikantpalgid valmistatakse põhjamaisest puidust.

 1. Piki puidusüdant lõigatud ja kokku liimitud lamellid viivad palgis ehituspuidule iseloomulike pragude tekke võimaluse miinimumini. Õigesti koostatud nelikantpalgi välimiste puidulamellide südamejooned jäävad palgi välispoolsetele külgedele.
 2. Horisontaalselt freesitud kõrged harjad tagavad seina tugevuse ja stabiilsuse ega lase tuult sisse. Harjade peale paigaldame soojapidavuse tagamiseks isolatsiooniribad.
 3. Väljastpoolt mittenähtav kolme kalde süsteemi annab seinale jäikuse, takistades õhuvoolu ja niiskuse tungimist palkide vahele ning soojuse kadu seestpoolt.
 4. Kolme kalde süsteemi väljastpoolt nähtavad alad annavad seinale vuugitud ilme, soodustades sadevee kiiret eemaldumist välisseinalt.
 5. Nelikantpalgi paksus mõjutab hoone püsivust ja soojapidavust: mida paksemad on välisseina palgid, seda soojapidavam on maja. Ritsu unikaalse tehnoloogia abil saame ristata maja paksud välisseinad (202 mm) õhemate siseseintega (114 mm). Vajadusel on võimalik maja seinad katta lisasoojustusmaterjali ja profiillaudisega.
 6. Keskmine lai horisontaalfreesing ja õhukamber ülemise ning alumise palgi vahel tagavad ehitise stabiilsuse ka palkmaja seintele iseloomuliku vajumise järgselt.

 

ÜMARPALGI PROFIIL
Ritsu majade tootmisel aastaid kasutusel olnud ümarpalgiprofiili erilahendus on hoolikalt läbimõeldud ja klientide seas hulgaliselt tunnustust kogunud.

 1. Kamberkuivatatud palk kalibreeritakse südamikku jälgides tsentrite vahel vajalikku mõõtu. Moodus tagab palgi täieliku sirguse ning välistab hilisema kõverdumise ja deformatsiooni.
 2. Palgi vara välislukud (vara servad) võimaldavad palkide ülimalt tihedat kokkusurumist seinas, takistades nii väljastpoolt tulevat õhuvoolu ja -niiskuse tungimist palkide vahele kui ka soojuse kadu seestpoolt.
 3. Palgi vara siselukud moodustavad alumise palgi baaspinnaga kolm õhutihedat kambrit. See on meie poolt kasutatava varatüübi puhul üks olulisemaid soojapidavuse tagamise tegureid.
 4. Palgi vara välislukkude siseküljed sobivad ümarpalgi diameetriga.
 5. Tootmisliinil liigub palk tehnoloogilisel baaspinnal, kaitstes täielikult vara teravaid servi. Baaspinna kasutamine annab suure täpsuse kõigile majapalkide tootmisoperatsioonidele. See on ainulaadne Ritsu tehnoloogia.
 6. Vara sisse, kahe siseluku vahele, paigaldatakse isolatsioonimaterjali riba.
 7. Palgi diameeter ja vara laius määravad seina soojapidavuse. Meie tehnoloogial valmistatud palgi vara on oluliselt laiem tavatehnoloogiaga valmistatust.