Sulge korv

Lemmikukorv

  • Tühi korv
Tagasi korvi

Hinnapäringu vorm

Suursugune Seegi maja

Ritsu oli osaline ühes väga põnevas projektis…

Pühtitsa Jumalaema Uinumise Naiskloostri Seegi hoone. See on kloostri eakate nunnade elamu ning selles on nunnakambrid, söögisaal ja vajalikud majandusruumid. Tegemist on avaliku hoonega, mis peab täitma majutusasutusele ja erivajadustega inimestele seatud kriteeriume.

Hoone arhitektuur on teostatud järgides rangelt ümbritsevat keskkonda, st Kuremäe kloostri hoonete arhitektuurset käekirja ja muinsuskaitselisi nõudeid. Hoone viimistluses on kasutatud eritellimusel valmistatud voodrilauda, mis kopeerib teistel hoonetel kasutatud ajaloolise laudise profiili, käsitööna valmistatud iludetaile piirdelaudade, vihmaveesüsteemide ja korstnate juures. Hoone sobitub sellest tulenevalt keskkonda ega mõju kloostri territooriumil ajalooliste hoonete keskel võõrana, olles samal ajal kaasaegne, energiasäästlik ja valmistatud kaasaegset tehnoloogiat kasutades.

Video: hetked riigipea visiidist Valgamaale

GALERII: President külastas palkmajatootjat

„Kas uued puidust kõrghooned terendavad? Puitmajatootjad…“

„Puitmajatootjate tõsised väljakutsed“

12.detsember 2016

Ehkki meie puitmajatootjatel läheb iga aastaga järjest paremini, on palju peeglisse vaatamise kohti ja keerukaid küsimusi, millega tegeleda, ütles Ritsu AS tegevjuht ja Eesti Puitmajaliidu juhatuse aseesimees Elari Kivisoo eelmisel nädalal toimunud Eesti Ehituskonverentsil.

Kõige suurem proovikivi on, kuidas pidada sammu aina kasvava automatiseerimisega, säilitades samal ajal eelise olla paindlik ja täita keerulisi projekte.

 

Loe edasi: http://www.ehitusuudised.ee/uudised/2016/12/12/puitmajatootjate-tosised-valjakutsed

„ Edukas puitmajatootja: vaja on tegeleda tööjõu ja tootlikkusega“

01. detsember 2016

Välisturgudel tegutsedes tuleb kõigepealt vaadata omaenda „tagatuppa“ ehk rääkida tootmises kasutatavatest sisendhindadest ja küsimustest seoses tööjõuga, ütles läbi aastate 70-80 % oma toodangust eksportinud AS Ritsu tegevjuht ja Eesti Puitmajaliidu juhatuse aseesimees Elari Kivisoo. Kivisoo esineb juba teisipäeval, 6. detsembril toimuval Eesti Ehituskonverentsil.

 

Loe edasi: http://www.ehitusuudised.ee/uudised/2016/12/01/edukas-puitmajatootja-vaja-on-tegeleda-toojou-ja-tootlikkusega

“Karjäärirekted pakkusid asendamatuid kogemusi“

23. november 2016

Nädala algul lõppenud KredExi karjääriretkedel külastasid Palupera, Ala ja Pühajärve põhikooli 9. klassi õpilased Valgamaa ettevõtteid, et tutvuda oma kodupiirkonna tööandjatega ja näha, millised karjäärivõimalused ootavad noori nende kodukandis.

Valgamaa retkel käisid Palupera, Ala ja Pühajärve koolide üheksandikud, kes külastasid Helme vallas palkmaju tootvat ettevõtet Ritsu AS ja Valgas naisterõivaid tootvat õmblusvabrikut Vivatex OÜ.

 

Loe edasi: http://valgamaalane.postimees.ee/3920683/karjaeaeriretked-pakkusid-asendamatuid-kogemusi

„Eesti on juhtival ehitusmessil kohal suurte jõududega“

14. oktoober 2016

Tuleva aasta 16. – 21. jaanuarini Saksamaal Münchenis toimuval ühel suurimal ehitusmessil maailmas on Eestist kohal koguni kaheksa ettevõtet ja organisatsiooni. Seda on tervelt kaks korda enam kui osalejaid Venemaalt või vaid poole vähem kui on eksponente kohal Ameerika Ühendriikidest.

„BAU on üks maailma juhtivamaid ehitusmesse, mis esitleb tööstus- ja äripindade, aga ka eramuehituse arhitektuuri-, materjali- ja süsteemilahendusi, samuti kõike seda, mida vaja sisetöödeks. Iga kahe aasta järel toimuva messi eksponentide arv ületab sel korral 2000 piiri. 185 000 m2 messialal…“

 

Loe edasi: http://www.ehitusuudised.ee/uudised/2016/10/14/eesti-on-juhtival-ehitusmessil-kohal-suurte-joududega

VIDEO „Valgamaa puitmajade tootja paistab silma …“

“… ka tootmistehnoloogia arendajana”

25. aprill 2016

Eestis toodetud puitmajade eksport kasvas mullu viiendiku võrra. Valgamaal veerand sajandit tegutsenud aktsiaselts Ritsu on iga viie aasta järel välja töötanud uue tehnoloogia, et rangemad kvaliteedinõuded võimaldaks hinnaga konkurentsis püsida.

 

Vaata lähemalt: Video ETV saatesarjast Majandus

„Aasta tehasemaja 2016 võitjad selgunud. Parim masintöödeldud palkmaja: Ritsu AS“

Aprill 2016

Ritsu AS Eesti elamu puhul tõi žürii välja eeskujuliku inseneritöö. Ritsu majas oli žürii arvamuse kohaselt mõnus kodune erilahendus, mis loob kodu omanikule avara ja hubase koha. Tegemist on lisasoojustatud palkmajaga, mille puhul on kasutatud võimalikult palju looduslähedaseid materjale, saavutamaks väiksemat ökoloogilist jalajälge, madalamaid  ülalpidamiskulutusi ja kõrget energiatõhusust.

Loe edasi:

http://woodhouse.ee/static/Puitmajaleht_aprill_2016_web-1.pdf

“AS Ritsul täitub täna 25. tegevusaasta”

22. aprill 2016

„Eesti Puitmajaliidu üks asutajaliige, AS Ritsu, tähistab täna 25 tegevusaasta täitumist. Vabariigi taasiseseisvumisajal puidu esmatöötlemismasinate tootmisega alustanud ettevõte on tänaseks kasvanud sektori üheks tugevamaks…“

 

 

Loe edasi: Puitmajaliidu uudised

„Veerand sajandit palkmaju ja masinaid“

23. aprill 2016

Eile tähistas Valgamaal Linna külas palkmajade ja puidutöötlusmasinate tootmise ja müügiga tegelev AS Ritsu 25. sünnipäeva. Sellega on ta üks vanemaid senini töötavaid ettevõtteid maakonnas.

 

 

Loe edasi: artikkel Lõuna-Eesti Postimehes