Sulge korv

Lemmikukorv

  • Tühi korv
Tagasi korvi

Hinnapäringu vorm

Lisasoojustusega palkmaja

Palkmaja head omadused säilivad kõige paremini, kui kasutada lisasoojustamisel puidule sarnaste omadustega soovitavalt loodussõbralikke materjale või kivivilla. Need peavad taluma õhuniiskust ega tohiks tekitada kile-efekti, kuna see rikuks palkhoone mikrokliima. Sobiva materjali valimiseks tuleb eelnevalt paika panna kogu seina konstruktsioon.

Soojustamiseks sobivad näiteks:

  • Tselluvill, mis on looduslik, taaskasutatav materjal. Tselluvilla tootmiseks kasutatakse ca 82 % ulatuses vanapaberit. Tselluvill nii seob kui ka vabastab niiskust, olles sellega puidu sarnane. Ta on tulekindal, heli isoleeriv ja soojapidav.
  • Kivivill koosneb tehislikust mineraalkiust. Kivivill laseb läbi veeauru sama palju kui õhk, tänu sellele on kivivill „hingav” ja tagab hea sisemikrokliima. Kivivill omab suurt tulekindlust ja head heliisolatsioonivõimet.
  • Kork, mis pärineb Euroopast ja Aafrikast (põhilised levikualad: Hispaania, Portugal, Alzeeria, Maroko, Tuneesia). Korgitamme koorest tehtud isolatsiooniplaadid on looduslikud, nende tootmisel kasutatakse minimaalselt energiat ja nad on 100% ümber töödeldavad. Korkplaat moodustab seinas hea akustilise barjääri. Kork on tulekindel ja hea soojusisolatsioonivõimega. Ta on ilmastikukindel, kuid salvestab ja vabastab õhuniiskust, seega sobib ta palkseina kõrvale häid sisekliimaomadusi toetama.