Palgi profiilid

Seinamaterjali valikul tuleb lähtuda majaprojekti eripärast ja hoone tulevasest kasutusalast. Paljusid kodulehel väljas olevaid palkmaju on võimalik ehitada nii ümar- kui nelikantpalgist. Väiksemaid saunasid ja aiamaju võib ehitada õhemast freesprussist. Paksemad palkseinad on loomulikult soojapidavamad ja sobivad aastarigselt kasutatavate hoonete ehitamiseks. Norras näiteks on lubatud ehitada nelikantpalgist elumaju seinapaksusega alates 152 millimeetrist.

Aiamajad valmistame tavaliselt 70 ja 92mm paksustest kuusepuidust seinaprussidest.

Suvilad ja saunad soovitame üldjuhul tellida 90, 92 või 114mm paksustest kantpalkidest või 170mm läbimõõduga ümarpalkidest.

Kantpalkidest elumajad valmistame tavaliselt 114, 180 või 202mm paksusest liimpuidust. Kombineeritud seinaga majalahenduse puhul on võimalik kasutada sise- ja välisseinte tegemisel erineva paksusega materjale. Saame 180 või 202mm paksused palkseinad liita 114mm paksuste seintega.

Ümarpalgist elumajad toodame tavaliselt 190, 210 või 230 mm läbimõõduga männipuidust.

Ümarpalkseinad on alati treitud männi­puidust, nelikantseinad on hööveldatud kuuse- või männipuidust. Nelikantmaterjalist majade välisseinu on vajadusel võimalik soojustada, ümarpalksein jääb aga ühekordseks. Kõigi majade tootmiseks kasutatav materjal on kambriliselt kuivatatud.

ümarpalgi_profiili_lühikirjeldus.pdf

ümarpalgi_profiili_lühikirjeldus

nelikantpalgi_profiili_lühikirjeldus.pdf

linnapalkmajanurga_lühikirjeldus.pdf