Uudised

Uued linnanurgaga palkmajad

Ritsu inseneride töö tulemusena 2008 aastal tootmist alustanud kombineeritud seinaga palkmajade liinil saab valmistada lühendatud nurgaga nn. linnapalkmaju.

Linnanurga turuletoomisega oleme lahendanud ühe mistahes tüüpi palkmaju vaevanud probleemi. Ükskõik millist tihendit kasutades ja ükskõik kui hästi seda tehes võib väga tugeva külgtuulega vihma puhul nurgatapp märguda. Kõigile palkmaju projekteerivatele, tootvatele ja ehitavatele inimestele on see teada. Asi pole sedavõrd hull, sest nurgatapi konstruktsioonis on aeglane ventilatsioon olemas ja maja püsivust ning kvaliteeti see oluliselt ei mõjuta. Kuid nii või naa jääb nurgaliide palkmaja kõige nõrgemaks kohaks vee- ja tuulepüsivuse seisukohalt. Selle ekstreemsetes ilmastikutingimustes tekkiva puuduse kõrvaldamiseks loodud Ritsu uut nurgalahendust on 2009-2010 aasta jooksul kahe maja puhul praktikas testitud ja tulemus tõhusaks tunnistatud.

Milles asi seisneb?

Antud nurgalahenduse puhul on ainulaadne võimalus täita palkide faasimisest tekkinud nurgasüvised silikooni, termovahu või muu taolise täiteainega. Vaheseinte väljaulatused ja nurgatapid kaetakse paneelidega (ilulaudisega) ja tihendaine jääb varjatuks. Nimetatud ilulaudis kaitseb hoonet täiendavalt vee ja tuule sissetungi eest.

Tegu on spetsiaalselt aed-, ja äärelinnade miljööse maja ehitatavate klientide soovil teostatud arendustöö tulemusega, kuid sellise nurgastiiliga maja võib vabalt planeerida ka maapiirkonda.

lisatud 22.11.2010