Sulge korv

Lemmikukorv

  • Tühi korv
Tagasi korvi

Hinnapäringu vorm

maakond, linn, alev või küla

Maja ja saun või saun majja?

Kas ehitada saun majja või eraldi saunamaja? Esimeseks faktoriks on  krundi asukoht. Linnas ei pruugi eraldi saunamaja ehitamiseks võimalust olla. Suur osa eestlastest armastab saunas käimist, seega saab pere soovil mõnusa saunaruumi ka maja projekti planeerida.

Elumajas oleva sauna eeliseks on lihtne ja mugav ligipääs igal aastaajal. Vähemalt üks pesuruum peab majas olema ning sinna kõrvale oma inimeste ning väikesema külaliskonna tarbeks paari ruutmeetrise sauna tegemine ei nõua suurt lisapinda ega kulu. Mõnikord kardetakse, et sauna ehitamisel majja läheb õhk eluruumides sageda sauna kasutamise puhul liiga niiskeks ja palavaks. Läbimõeldud kütte- ja ventilatsioonisüsteemi puhul ei mõjuta ka suvised kütmised eluruumide kliimat.

Eraldi hoonena on mõttekas sauna ehitada, kui seda on plaanis sageli suurema seltskonnaga kasutada. Samuti saab eraldi asetsevat sauna vajadusel kasutada külalistemajana.
Praktikas on ette tulnud, kus pere ehitabki esmalt valmis saunaks mõeldud maja, kolib sisse ning alles seejärel hakkab kõrvale elumaja ehitama.
Soovitame kliendil alati läbi mõelda enda soovid ja vajadused ning eelmainitust lähtuvalt otsustada, kas ehitada saun elamusse või eraldi saunamaja ning miks mitte võimalusel mõlemad!