Sulge korv

Lemmikukorv

  • Tühi korv
Tagasi korvi

Hinnapäringu vorm

maakond, linn, alev või küla

Seinapalkide töötlemine ehk immutamise vajalikkus sinetumisvastase ainega

Töötlemise eesmärgiks on puitmaterjali pealmise kihi muutmine kahjuritele ja puiduhaigustele vastuvõetamatuks, ning seda ennekõike  transpordi ja ladustamise ajal. Enamasti on kaitse oluline majadetailide tarnimisel välisriikidesse. Pikk transpordi aeg ohustab puitmaterjali kvaliteeti kõige enam, kuid ka Eesti tingimustes ei ole sellise ohutusabinõu  tarvitusele võtmine liigne ettevaatus.

 

Kasutusel on  kastmise ja pritsimise  teel immutamine. Töödeldud puitmaterjalile ei avalda mõju ilmastik, transport ega  pikemaajaline säilitamine. Kasutatav aine on lõhnatu ja värvitu, inimesele ohutu ning valmistatud vee baasil.

Ritsu omab sellekohaseid sertifikaate:

Efektiivseks peame valmis seinadetailide immutamist, sest nii pääseb vahend iga profileeritud materjali süvistesse ja puuritud avasse. Kuna immutusvahend tungib vaid pealmistesse puidukihtidesse, siis ei tohi immutatud detaili hiljem enam freesida, saagida ega muul moel töödelda, sest vastasel juhul kaob immutusvahendi kaitsev mõju.

Immutusvahendi mõjuaeg on  orienteeruvalt 3-6 kuud.  Selle aja jooksul saavad tavaolukorras majade palkseinad püstitatud ja transpordist tulenevad ohud on möödas.

Valmis maja seinu kaitsevad edaspidiselt kliendi poolt valitud toonitud või toonimata puidukaitsevahendid, mis valitud vastavalt kliendi soovidele ning meie ehitusmeistrite soovitustele.

Ritsu meistrite  soovitusel on enamasti kasutusel Remmers-i Aidol HK lasuur,  mis on lahusti baasil ja mõeldud nii sise-kui ka välistingimustes kasutamiseks. Lasuur annab kaitse sine, hallituse, mädaniku, putukate, UV-kiirguse ja niiskuse vastu,  tungides sügavamatesse puidukihtidesse. Pealekandmine on lihtne. Taastöötlemine on vajalik aastate pärast, ning  teostatav  ilma eelnevalt pinda lihvimata.

Remmersi lasuur toetab puidu omadusi; olles vett hülgav, hingav ja niiskust reguleeriv. Kliendi soovil saame kasutada ka teisi samalaadseid kilet mitte tekitavaid ja puitu niiskuse ja UV-kiirguse eest kaitsvaid vahendeid.